E-mail: از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد. . از این آدرس ایمیل در مقابل روبوت های اسپمر محافظت می شود. جهت مشاهده آن باید جاوااسکریپت فعال باشد.

مصاحبه آقای دکتر کریمی مطهر، رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی با مجله روسی «زندگی بین المللی»

مصاحبه آقای دکتر کریمی مطهر با مجله روسی زندگی بین المللیدر 31 تیرماه 1398 مصاحبه آقای دکتر کریمی مطهر، رئیس انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی با مجله روسی «زندگی بین المللی» (The International Affairs) در پایگاه اینترنتی این مجله بازتاب یافت.

در این مصاحبه آقای دکتر کریمی مطهّر به تشریح تاریخچه و تبیین جایگاه کنونی آموزش زبان روسی در ایران پرداختند و در ادامه، انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی را معرّفی و فعّالیت‌های این انجمن را تشریح کردند.

برای مطالعه مصاحبه کامل آقای دکتر کریمی مطهّر بامجله روسی «زندگی بین‌المللی» بر لینک زیر کلیک کنید:

https://interaffairs.ru/news/show/23539

بازدید اساتید روسی از میراث فرهنگی ایران

بازدید اساتید روسی از اماکن تاریخی ایراندر راستای معرفی بهتر فرهنگ و تمدن ایران زمین، مهمانان خارجی دومین همایش بین المللی زبان و ادبیات روسی طی 3 روزه که در تهران برای همایش حضور داشتند از موزه ملی ایران، موزه فرش، برج میلاد، پل طبیعت و... بازدید کردند.
و پس از پایان همایش به منظور گردش علمی طی 5 روز تعداد 22 میهمان خارجی به همراه رئیس انجمن دکتر کریمی مطهر و دبیر انجمن دکتر محمدبیگی و دبیر علمی همایش دکتر یحیی‌پور و خانم سارا محبوب زاده به عنوان مترجم جهت بازدید از مکان‌های تاریخی و باستانی سفری به اصفهان و شیراز داشتند.
بازدید از اصفهان
در طی 2 روز اقامت در اصفهان میهمانان از سی و سه پل، میدان نقش جهان، منارجنبان، کلیسای وانک، چهل ستون و دیگر مکانهای دیدنی بازدید کردند.
همچنین در مسیر حرکت به شیراز از پاسارگاد و آرمگاه کوروش کبیر بازدید داشتند.
بازدید از شیراز
در طی اقامت در شیراز علاوه بر بازدید از شاهچراغ، مقبره شاعران بزرگ شیرازی سعدی و حافظ و دیگر مکان‌های تاریخی و فرهنگی مثل تخت جمشید، نقش رستم، بازار وکیل، ارگ کریم خان، حمام زند، باغ ارم و... در روز سوم از ساختمان و کتابخانه پایگاه استنادی جهان اسلام و مرکز علوم منطقه‌ای بازدید کردند و نست تخصصی برگزار گردید.

گالری تصاویر

برگزاری نمایشگاه کتب زبان روسی

همزمان با دومین همایش بین المللی انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی در سالن میانی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نمایشگاه کتب روسی برپا بود که بسیار مورد استقبال شرکت کنندگان در همایش قرار گرفت.

کتب توزیع شده در این نمایشگاه با هماهنگی‌های صورت گرفته توسط دبیر اجرایی همایش دکتر مهدی محمدبیگی به وسیله آقای بوریس شاپایف ایگورویچ نماینده انتشارات «زبان روسی» (Русский язык) در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفت.

نمایشگاه کتاب زبان روسینمایشگاه کتاب زبان روسی

بازدید از پایگاه جهان اسلام و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری

اساتید دعوت شده به دومین همایش بین المللی زبان و ادبیات روسی، در روز آخر مراسم به جلسه‌‌ای در پایگاه جهان اسلام ISC و مرکز منطقه‌ای اطلاع رسانی علوم و فناوری دعوت شدند.
رئیس اداره همکاری‌های علمی بين المللی رایسست و ISC، ضمن بیان مختصری از تاریخچه تاسیس رایسست، به فعاليت هاي مهم اين مرکز برقراري نظام مبادله الكترونيكي اطلاعات بين پژوهشگران ايراني و كشورهاي منطقه، تاسيس انواع پايگاه‌هاي اطلاعاتي، انتشار گزارش‌هاي پژوهشي، نشريات علمي و كتاب‌هاي فارسي و غيرفارسي، حمايت از پژوهش‌هاي داخلي و منطقه‌اي در حوزه‌هاي علوم و فناوري، و برقراري ارتباط و همكاري علمي با بخش‌هاي صنعتي، خدماتي و آموزشي براي شناسايي نيازها و تامين اطلاعات مورد نياز آنها اشاره كرد. وی همچنين به برخی زمينه‌های بالقوه همکاری مرکز و ISC و با ساير دانشگاه‌ها شامل حمايت مادی و معنوی از کنفرانس‌های علمی، چاپ نشريات علمی و معتبر دانشگاه‌ها، تعاملات دو جانبه در تاليف کتب، تاسيس شاخه در دانشگاه‌های دارای کرسی زبان و ادب فارسی در دانشگاه‌های سراسر دنيا اشاره کرد.
پس از صحبتهای ایشان میهمانان به بازدید از کتابخانه و ساختمان مرکز منطقه‌ای و امکانات آن مشغول شدند.

بازدید اعضای انجمن ایرانی زبان و ادبیات روسی از پایگاه جهان اسلام (ISC)

مطالب بیشتر ...

زیر مجموعه ها

503 Service Unavailable

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Additionally, a 503 Service Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.